П`ятниця, 29.03.2024, 09:27

Комісія викладачів філологічних дисциплін
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Серпень » 25 » Людмила Олександрівна Цибченко
20:18
Людмила Олександрівна Цибченко

ЦИБЧЕНКО    ЛЮДМИЛА   ОЛЕКСАНДРІВНА

Викладач вищої категорії, викладач - методист, Відмінник народної освіти УРСР.

У 1967 році закінчила Верхньохортицьке педагогічне учи­лище, у 1972 році з червоним дипломом закінчила Запорізький педагогічний інститут за спеціальністю "Вчитель російської мови та літератури", у 1994 році - Запорізький державний пе­дагогічний університет за спеціальністю "Викладач української мови та літератури".

По закінченню інституту почала працювати викладачем росій­ської мови та літератури,  методики викладання російської мови у Запорізькому педагогічному училищі.                                               

Цибченко Л.О. відзначається високим творчим потенціалом,             новаторським пошуком у педагогічній діяльності. Багато уваги               приділяє вона розробці основних проблем з методики викладання              російської мови, а саме: "Методика використання музичних творів на уроках читання в початковій школі", "Методика проведення           етимологічного аналізу в початковій школі". Вона - автор методичних розробок "Робота над деталями тексту на уроках російського читання в початковій школі" та "Вивчення драматичної поеми Лесі Українки "Бояриня", "Цикл бесід для уроків читання з використанням музичних творів".                                                                        

Велику методичну допомогу надає Людмила Олександрівна                  викладачам-колегам, вчителям початкових класів та студентам.              Вона створила опорні конспекти з усього курсу російської та                 української мов для педучилищ за методикою  Шаталова В. Ф., уклала етимологічні словнички з російської та української мов для учнів початкових класів. За опорними схемами з російської мови для початкової школи, складеними Цибченко Л.О., працюють вчителі Запорізької області.                                                                            

Людмила Олександрівна веде велику методичну та громадську           роботу. Тривалий час вона очолювала предметну комісію викладачів російської мови та літератури в педучилищі, є головою методичного об'єднання викладачів методики російської мови педучи­лищ Південного регіону України,  редагувала загальноучилищну га­зету "Педагогічний меридіан", створила сценарій до фільму про Запорізьке педучилище,  який на конкурсі посів перше місце.

Цибченко Людмила Олександрівна розробила фондові лекції з усіх розділів методики викладання російської мови в школах з українською мовою навчання.


Щоб вічне було вічним

Людмила Олександрівна Цибченко

Елегантна, з густою шапкою сивого волосся, із витон­ченим природним смаком, бездоганними манерами поведін­ки, Людмила Олександрівна Цибченко зразу ж привертає до себе увагу, хоч через надзвичайну скромність, делі­катність, чемність, тонкий устрій душі намагається бути не­помітною. Таких обов'язкових, цілеспрямованих, зібраних, порядних людей рідко зустрінеш. Вражає її мудрість і доб­рота, висока внутрішня інтелігентність і глибина знань, стри­маність і таємничість, благородство й сердечність. Це у неї від батьків.

Народилась у вчительській родині. Хотіла бути скрипалькою (закінчила музичну школу, училище), вченим (друкувала наукові статті ще студенткою педінституту). Та перемогла лю­бов до учнів, як і у батьків. Перші університети були в родині. Від батьків - максималізм, кришталева порядність, щоденна, кропітка, наполеглива праця над собою, щоденне збагачення знаннями, високий обов'язок служіння людям за велінням сер­ця, світлі родинні стосунки.

Усю себе віддає сім'ї і роботі, вдало їх поєднує. Донька Леся у 15 років стає студенткою медінституту, перемігши у Всесоюзному конкурсі юних біологів у Євпаторії. Знає бездо­ганно англійську мову, володіє німецькою. Вільно читає з чотирьох років. Закохана у творчу дослідницьку роботу, навчається в ас­пірантурі.

Людмила Олександрівна, викладач російської мови й літе­ратури, методики мови, української мови, має дві вищі освіти, - одна з найбільш ерудованих викладачів Запорізького педучили­ща, його випускниця. Недаремно ж її благословив Панас Васи­льович Семіков на творчі дерзання. Педагог від Бога. Завжди прагнула до всього нового. Першою в училищі почала працюва­ти за методикою вченого Шаталова (самостійно склала опорні конспекти з усього курсу російської мови, а пізніше і з українсь­кої мови), її часто запрошували читати лекції на курсах підви­щення кваліфікації вчителів початкових класів, і вона щедро діли­лася своїми знахідками: склала для маленьких учнів опорні схеми у малюнках, етимологічні словнички російською і українською мовами, детально розробила методику роботи над художніми образами на уроках читання в початковій школі.

Її уроки відзначаються не тільки глибиною знань, висо­кою духовністю, педагогічною майстерністю, вишуканістю, стислістю викладу, а й академічною обґрунтованістю, новітні­ми здобутками. Має світлу душу і чисте серце.

Кохається у класичній музиці, балеті, художньому слові, образотворчому мистецтві (боготворить Надію Рушеву), тонко відчуває красу їх. І красу творчої праці, природи, взаємин, ду­ховного зростання. Щоб вічне було навіки.

Студенти люблять Людмилу Олександрівну, колеги щиро поважають. Завжди першою поспішає на допомогу усім, хто цього потребує. Відвідує важко хворих за велінням свого навстіж розчиненого для добра серця.

В усьому знаходить добре начало, делікатно усуваючи непорозуміння. Не шкодуючи ні сил, ні часу, ні здоров'я, допо­магає студентам, сприяє становленню справжніх інтелігентів, вчить добру. Ніжна, ласкава, вразлива, любляча, скупана в лю­бові, щиро дарує благородство своєї душі, розкриваючи таїну духовності.

Дивосвітом своєї любові осяює оточуючих, несучи на долонях ніжну казку у безмежно широкий світ сьогодення. Бере у полон серця студентів, розкриває їм скарби справжнього жит­тя, щоб високо несли собори душ своїх.

Олександр Мельник додає: «Безкрає море розуму. Глиби­на знань. Прекрасний організатор. Очолена нею комісія викла­дачів російської мови була однією з найкращих. Ніколи не було ніяких чвар, суперечок, непорозумінь. На голові комісії лежить все і вся. Панувала доброзичливість, гармонія взаємовідносин. Щедро ділилась з молодими колегами набутим досвідом. Рос­тила, плекала їх, як дітей рідних. Іди, дивися, вчися. У комісії був мікроклімат взаємоповаги, взаєморозуміння, взаємодопо­моги. Має багату чудову фонотеку, дає усім користуватися нею, радить, що підійде найкраще. Прекрасний творчий здобуток її: «Використання музичних творів на уроках російського читан­ня», який є чудовим посібником для викладачів і студентів».

Учитель - методист, старший викладач, викладач вищої категорії, відмінник народної освіти України, нагороджена ба­гатьма почесними грамотами.

                                                                                                  Лідія Івченко

Переглядів: 589 | Додав: allama71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024