П`ятниця, 29.03.2024, 10:52

Комісія викладачів філологічних дисциплін
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Серпень » 25 » Алла Григорівна Григорчук
20:06
Алла Григорівна Григорчук

Її студенти -переможці конкурсів

 

Алла Григорівна Григорчук

На святі слова у концертному залі імені Глінки на сцені серед переможців знавців рідної мови, вчених, мовознавців, поетів, журналістів, учителів, що багато зробили для розвитку рідної мови у нашому зросійщеному краї - землі правічних дубів і батьківщині славних лицарів запорізьких - оборонців рідної мови, віри, була і викладач української мови та методи­ки Запорізького педучилища Алла Григорівна Григорчук.

А згодом у обласній телепередачі «Мова як море» Алла Григорівна після виступу професора Віктора Чабаненка, кан­дидатів філологічних наук Ніни Миронюк та Тараса Шевченка палко доводила: «Мова - генетичний код нації. Тому до будь-яких змін у правописі треба відноситись особливо зважено.

Зміни назріли, необхідні, але такі, що сприятимуть ду­ховності, грамотності.

І не віддавати на обговорення загалу, бо це справа фахівців, мовознавців».

Протягом багатьох років саме вихованці пані Алли є пе­реможцями усіх конкурсів знавців рідної мови.

І з якими б знаннями не прийшли до педучилища вступ­ники, до випуску Алла Григорівна так відшліфує, відточить і грамотність, і всі види розбору, і подачу знань учням, і впев­неність у своїх силах, переконаннях, і рішучість, і почуття влас­ної гідності, неповторності, що любо-дорого душі. Діє рішуче, вимогливо. Але студенти вдячні потім за глибокі знання, умін­ня, навички. Вчить мислити, порівнювати, зіставляти мовні яви­ща, робити власні висновки, щоб лягли в серце як власні відкриття, особистий набуток.

Пройшло вже стільки років, але староста з її перших ви­пусків Валентина Левченко з вдячністю каже: «Ми дуже люби­ли Аллу Григорівну. Рівнялись на неї. Наслідували її жести, посмішку, уміння триматися в будь-яких умовах. Милувались гордою поставою, хвилястим волоссям, ясними очима, вишу­каним одягом, її впевненістю, рішучістю. Алла Григорівна стільки дала нам знань! Навчила працювати з підручником, аналізувати твори художньої літератури. Не зупинятись на до­сягненому. Запалила у кожному бажання жаги знань. Доземно вдячна їй за це. В інституті ми тільки розширювали здобуте, а основу, ядро заклала Алла Григорівна. Іноді різко, суворо, але інакше з нами на початку і не можна було. Бо на шкільний прийшли майже всі відмінницями, з апломбом, але не зібрані, розхлябані, без систематизованих знань. Інколи ображались, але дуже швидко зрозуміли і правильність вимог, і корисність, бо все було для нас, йшло на творення з нас особистостей з глибокими знаннями, духовністю».

Багато років була завідуючою шкільного відділу - вимогли­вою, конкретною, здатною організувати і ретельно перетворити.

Прийшла в педучилище після закінчення філологічного та музичного факультетів Ніжинського педінституту, що славиться своїми традиціями, та й залишилась, прикипіла душею.

Тонко відчуває слово, може навчити інтонувати його, до­нести до душі зі сцени артистично, легко, витончено, з художнім смаком. Кохається в музиці, має власний погляд на сучасні рит­ми і класичну музику.

Викладала українську мову і літературу, виразне читан­ня, дитячу літературу, методику розвитку мови. Поринула у гли­бини рідної і зарубіжної літератури, коли стала викладати тільки мову й методику.

- Як нас обікрали духовно! У всіх українських письмен­ників - тяжке життя поневоленого народу, виснажлива праця і заклик до боротьби. А вічні, неперехідні істини?! Відкривала для себе «Мойсея» Івана Франка і «Бояриню» Лесі Українки - «заблокованого генія», інтимну лірику Павла Грабовського, Олександра Олеся, Павла Тичини, поезію Василя Симоненка, Василя Стуса, Марини Цвєтаєвої й Анни Ахматової. Схиляла голову перед когортою славетних з розстріляного відроджен­ня, що пішли «із забуття - у вічність», зачитувалась «Плахою» Чінгіза Айтматова, «Раковим корпусом» Олександра Солженіцина, «Доктором Живаго» Бориса Пастернака, «Волоколамським шосе» Олександра Бека, «Живи і пам'ятай» Валентина Распутіна, творами Івана Багряного, Богдана Лепкого, Гелія Снєгірьова, Анатолія Приставкіна.

Сьогодні класний керівник на відділі вчителів початко­вих класів. Студенти поважають Аллу Григорівну, радяться з нею, діляться наболілим.

Займається науковою роботою, її статті друкуються у журналах «Початкова школа», «Українська мова і література».

Відмінник народної освіти України, нагороджена багать­ма почесними грамотами. Учитель - методист, має вищу кате­горію.

 

Раїса Черкун, Лідія Івченко

 

 

Переглядів: 634 | Додав: allama71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024